Úvodní strana  /  Produkty  /  Stavebnicové zábradlí

Stavebnicové zábradlí

Předností stavebnicového systému je jeho variabilita – pokrývá řešení zábradlí v interiéru, exteriéru, balkonů, teras, lodžií, různých balustrád a francouzských oken, venkovních přístupů a chodníků.

Výhodou  jsou velmi krátké dodací lhůty, cca do 14 dnů.

Další výhodou je finanční úspora v případě, že jste schopni zajistit montáž svépomocí. Kvalitní stavebnicový systém je konstrukčně natolik propracovaný, že jeho montáž nevyžaduje  žádnou zvláštní odbornost ani praxi. Vše je připraveno tak, abyste za pomoci běžného nářadí jako je vrtačka, flexa a úhlová pila, sestavili zábradlí dle Vašich představ. V každém případě je nutné zdůraznit, že dodavatelské firmy zaměření a montáž zajišťují.

Základní prvky zábradlí

Každé zábradlí je ve většině případů sestaveno ze základních prvků  jako jsou sloupek zábradlí, výplň mezi sloupky a nakonec madlo. Tyto prvky je možno vyrobit ve vysoké kvalitě s příjemným designem již předem. Přesněji řečeno stavebnicový systém nabízí celou řadu stavebních prvků, které lze vzájemně kombinovat a propojovat a jsou již připravené k montáži ve skladech  výrobce.

Materiály

Nejčastějším materiálem je kartáčovaná nerezová ocel v kombinaci s nerezovým madlem nebo dřevěným madlem.

Madlo samotné je vyráběno ze dřeva smrkového či modřínového – vhodného do interiéru i exteriéru nebo bukového – tvrdé dřevo vhodné do interiéru. Dřevěná madla jsou většinou dodávána bez povrchové úpravy, aby měl zákazník možnost přizpůsobit konečný vzhled svému interiéru.


Výplň mezi sloupky

Jako výplň mezi sloupky zákazníci nejčastěji volí vodorovné nebo svislé tyče, které dají prostoru světlo a vzdušnost.
Dále stavebnice nabízí sloupky ocelové. Zde bývá použit materiál čtvercový nebo kruhový. Tyto sloupky jsou nejčastěji kombinované se dřevěným madlem. Ocelový sloupek bývá v tomto případě povrchově ošetřen práškovým postřikem v různých odstínech RAL, nebo je galvanicky pozinkován a následně „fixován“ chromátovým povlakem (zinkochromát).
Pro milovníky přírodních materiálů jsou v nabídce sloupky dřevěné, které se vyrábí ze smrkového, modřínového nebo masivního bukového dřeva . Kombinací s nerez materiálem vytváří hřejivou atmosféru moderního bydlení.
Další v řadě je nerez v kombinaci se skleněnou výplní. Tato varianta je vysoce estetická. Při této volbě je nutné je zvážit zvýšenou náročnost údržby, zvlášť pokud jsou v domě malé děti.

 

Katalog zábradlí ke stažení v .pdf© 2009 nerezove-zabradli.cz